Select Page

SEOkool on kõigile tasuta

SEOkool on kõigile tasuta

KOKKUVõTE: Informatsiooni ajastul on probleemiks mitte informatsiooni puudus vaid informatsiooni reostus. SEO valdkonnas on informatsiooni rohkem kui üheski teises. Eesti keeles aga korralik allikas puudub. Meie internetiruum on täis sisutühja juttu. Õpetusi, juhendeid ja uudiseid mis reaalselt ka mingit väärtust sinule annaksid, ei ole. SEOkool täidab selle tühiku.  Seokool.ee  aluseks on minu 10 aasta kogemus selles valdkonnas millele lisanduvad erinevate ülemaailmselt populaarsust kogunud SEO valdkonna liidrite juhendid, õpetused, artiklid.  SEOkliinik on küll tasuta kuid SEOkliiniku sisu on kvaliteetne, täis kõrge väärtusega ning koheselt rakendatavat informatsiooni.

Internetis leviv SEO informatsioon on 99% kräpp.

21 sajand on informatsiooni sajand. See tähendab, et teile vajalik informatsioon on ainult otsingu kaugusel.  Sajad autorid, tuhanded veebilehed. Vali millist tahad. Kahjuks kaasneb sellega ka informatsiooni reostus, üleküllus. Rämpsinformatsiooni laviin matab enda alla selle mis on tõesti lugemist väärt.  Miks toodetakse sellist kräppi ja nii massiliselt? Selleks on kaks põhjust

SEO pakkujate soov ennast müüa – SEO jutu asemel hakkab sellises informatsioonis domineerima hoopis müügijutt.  Hirmutamine,  kõik on nii keeruline, kohe kohe juhtub teie kodulehega midagi, kõik teised on halvad ainult mina tean mis teid päästab.  Informatsioon mida leiate SEO teenuse pakkujate kodulehtedelt on seal selleks et ennast teile maha müüa. Seosed päris eluga on tihti üsna küsitavad.

Isehakanud SEO eksperdid – JAH, 99% eestikeelsetest “SEO  teenuseid” pakkuvatest “ekspertidest” on samal ajal ka soomes ehitustöid tegemas või ettevõtteid likvideerimas või “wordpressi kodulehtede eksperdid” Ma üldse ei hakka rääkima tavalistest spämmijatest ja kriminaalidest kes näevad SEO teenuses võimalust lihtsalt raha teenida. Valdav enamus SEO teenuse pakkumist lubavatest firmadest on teinud kodulehe põhimõttel “äkki näkkab”  Seega ka eestikeelsete SEO artiklite sisu on väga sarnane. Paar kolm hüüdlauset stiilis “10 seo saladust” või “2017 aasta SEO trendid ”  lisaks paar artiklit mis samuti korduvad lehelt lehele näiteks: “Kuidas halb SEO kahjustab teie kodulehte” või “Kuidas me parandasime kliendi müüki 180%”

Mida selline informatsioon teile kui lugejale annab? Mitte midagi.

Reaalselt toimiv SEO on salajane retsept mida foorumites ja blogides ei jagata ?

Jätke meelde – “Ei ole olemas salajast SEO retsepti”  Kui saaksin praegu saata soovituse endale 10 aastat tagasi  mida ma ütleksin?  Soovitaksin endale mitte otsida  kiireid ja salajasi retsepte kuidas panna SEO tööle.  SEO on nagu treenimine võistlusteks. Edu saavutab see kes treenib targalt. Aega on kõikidel sportlastel 24H ööpäevas ja mailmameistriks ei tule mitte see kes 24H treenib vaid see kes õigel ajal treenib, õigel ajal, õiges koguses, õigeid harjutusi teeb puhkab sööb analüüsib jne.  EI ole salajast retsepti mis ilma treenimata teist võitja teeb. Ärge otsige seda retsepti ka SEO st.

Tihti öeldakse, et liitudes ühe või teise lehega saate ligipääsu salajasele või hästi töötavale tehnikale mis teist kohe SEO komeedi teeb.  Tegelikult on see info alati mõne avalikult kättesaadava SEO tehnika uusversioon. Olen 10 aasta jooksul kulutanud üle 10 000 euro erinevate koolituste ja imeteooriate ostmisele ja läbi töötamisele.  Täielik raha raiskamine. Hoidke see raha parem oma perekonna ja lastega reisimise või laste koolitamise jaoks.

Kari miks sa seda teed?

Miks ma jagan oma teadmisi kõikidega ja tasuta?  Sest ma olen väsinud sellest kräpist mis SEO kohta kirjutatakse, sellest kräpist mis isehakanud eksperdid klientidele kokku luuletavad ja sellest, et SEO maine on ise muutunud kräpiks.  Kui 99% informatsioonist on totaalne jama, kui 99% teenuse pakkujatest on oskamatud käkerdajad siis on vaja SEO maine parandamiseks midagi enamat kui veel ühte SEO teenust müüvat kodulehte või  kord aastas toimuvat koolitust.  Kogu SEO kvaliteetne informatsioon peab olema kõigile soovijatele lihtsalt ja selgelt õhest kohast kätte saadav. Loomulikult on mul kiusatus teha see lehekülg tasuliseks, küsida kasvõi paar eurot iga külastaja käest.  Aga nimetagem seda siis minu panuseks EESTI SEO maine puhastamiseks.

 

About The Author

Kari Kuulman

Kari Kuulman - "Kogemuseks nimetan tehtud vigasid ja vigadest saadud õppetunde" 10 aastat SEO probleemide lahendamist. Koolitamiste ja esinemiste asemel olen iga päev aidanud eesti ettevõtjatel lahendada SEO probleeme. 2016 aastal käis minu laualt läbi peaaegu 1000 erinevat probleemset kodulehte. Olen hoidnud ennast eemale esinemistest, avalikest esinemistest ja meediast. Mulle ei meeldi esinemised ja ma ei ole hea suhtleja. Nüüd aga on tulnud aeg jagada 10 aastaga kogunenud teadmisi teiega.

MIKS SEOKOOL ?

SEOkool jagab kogu SEO valdkonna informatsiooni, uudiseid, meetodeid ja muudteiega tasuta. Miks? Mida targemad ja teadlikumad on inimesed seda meeldivam on oma tööd teha ja seda vähem liigub Eesis ringi pettureid kes SEO mainet alla viivad.

Follow Us