Select Page

Mis on Blackhat SEO

Mis on Blackhat SEO

HOIATUS: Mitte keegi ei tohi pakkuda Blackhat SEO tehnikaid raha eest või osana raha eest tehtavast teenusest. Blackhat SEO on äärmiselt riskantne, kõrge ebaõnnestumise määraga ja 99% ulatuses ebasoovitavate tagajärgedega.

OK, nüüd kui ilmselge on välja öeldud lähme edasi natuke rahulikumalt. Blackhat optimeerimine ei ole tegelikult midagi muud kui google soovituste sihilik ja peaaegu täielik eiramine.  See tähendab, et selle range ja hirmutava nimetuse taga seisab tegelikult väga suur hulk tegevusi mida esialgu üldse blackhat seo-ks ei peetagi.  Toon teile kolm näidet mis on blackhat seo tegevused

  1. Kodulehe valmistajate lingid klientide lehtedel – need on siis väiksed ühe või kahe sõnalised viited kodulehe all paremas nurgas.  Viite on jätnud veebilehe valmistaja ning viited viivad reeglina kodulehe valmistanud ettevõtte veebilehele.  Miks see blackhat on? Aga selle pärast, et google webmaster guidlines keelab kogu lehte läbiva viitamise.  Seda aga just footerlink on. Teiseks keelab Google linkide lisamise manipulatiivsetel eesmärkidel , ehk oma tulemuste parandamiseks – aga just selle pärast need viited sinna pannakse. Juhul kui footerlink sisaldab ankruteksti, on dofollow ja kõikidel lehekülgedel – on tegemist google hinnangul korraliku rikkumisega.
  2. Blogijate toodete arvustused mis sisaldavad linki toote müüja või toote levitaja lehele.  Tahtlikult või mitte aga selline tegevus on lingiskeemides osalemine, ning see on rangelt keelatud. See tegevus paeneb blogi avaldaja ja viidatava kodulehe samale pulgale vene lingibörside, blogivõrgustike, tasuliste viideta ja muu koledaga.   Google ütleb selgelt – keelatud on kõik viidete hankimise meetodid, sealhulgas raha, kauba või teenete vahetamine viitamise eesmärgil.  See ei oleks blackhat kui blogija kasutaks nofollow viitamist.
  3. Automaatsed päringud googles – sealhulgas muuseas ka enda lehekülje otsimine otsingumootorist ja sellel klikkimine.  Tõesti, keelatud on kõik automaatsed päringud ja see mille vastu kõige rohkem eksitakse on oma positsioonide otsimise programmide või platformide kasutamine. Ehk siis te ei tohi kasutada ühtegi programmi ega lahendust mis otsib välja teie kodulehe positsioonid teatud märksõnadega. ” HARAM” – keelatud.  Samuti on google öelnud, et te ei tohiks otsida oma kodulehe positsioone ka käsitsi – või kui otsite siis te ei tohiks tulemuste lehel oma kodulehe tulemusel klikkida, kuna see rikub otsingumustrit, mõjutab tulemusi jne.

Ühesõnaga  – igaühel on tegelikult piinliku täpsusega jälgi ajades peaaegu võimatu toimetada SEO maailmas ilma et viisil või teisel tehtaks Blackhat SEO-d . Mis aga reaalsete SEO tegijate ja nn mainstream SEO hinnsngul ( mitte google hinnangul)  lahterdub blackhat SEO-ks?  Eks siingi sõltub natuke selelst kelle käest küsida ja mis kellegile leiva lauale toob. Mis kindlasti on blackhat seo tehnikad:

  • Kõik SEO tehnikad mis sisaldavad ühe osana kellegi kolmanda osapoole lehele häkkimist, selle kasutamist muutmist või viidete lisamist lehele ilma valdaja loata.
  • Kindlasti on blackhat seo tehnikad kõik sellised tehnikad mis rikuvad antud riigis kehtivaid seaduseid.
  • Blackhat SEO alla peaksime liigitama ka kõik tehnikad mis on suunatud kellegi kahjustamisele.

Natuke konservatiivsemad SEO teenuse osutajad kes võibolla on tugevamad teoorias kui praktikas liigitavad Blackhat SEO alla ka:

  • Kõik tegevused mis on ebaeetilised kellegi kolmanda suhtes
  • Kindlasti on nende jaoks blackhat ka igasugune automaatsete programmide kasutamine SEO teenuse osutamisel

Ja kõige lõpuks lisanub veel üks blackhat kategooria. Selle määratlust kasutavad reeglina need ja ainult need kes reaalset ei ole ise praktiliselt kunagi midagi SEO maailmas suutnud korda saata. Või siis ka näiteks mõni klient kes otsib võimalust teilt allahindlust välja kaubelda või üldse tehtud töö eest tasumata jätta:

  • Blackhat SEO alla kuuluvad kõik tegevused mis lähevad vastuollu Google ametlike soovitustega.

Nagu me peatüki alguses veendusime siis on võimalik hea tahtmise korral absoluutselt iga veebilehel leida blackhat SEO jälgi, seega otsustagu igaüks ise mis on blackhat SEO ja millised tegevused sinna alla täpselt kuuluvad. Minu soovitus on jälgida lihtsat reeglit: Kui see kahjustab kedagi siis see on blackhat kui see ei kahjusta kedagi siis kasuta oma mõistust otsustamaks.

About The Author

Kari Kuulman

Kari Kuulman - "Kogemuseks nimetan tehtud vigasid ja vigadest saadud õppetunde" 10 aastat SEO probleemide lahendamist. Koolitamiste ja esinemiste asemel olen iga päev aidanud eesti ettevõtjatel lahendada SEO probleeme. 2016 aastal käis minu laualt läbi peaaegu 1000 erinevat probleemset kodulehte. Olen hoidnud ennast eemale esinemistest, avalikest esinemistest ja meediast. Mulle ei meeldi esinemised ja ma ei ole hea suhtleja. Nüüd aga on tulnud aeg jagada 10 aastaga kogunenud teadmisi teiega.

MIKS SEOKOOL ?

SEOkool jagab kogu SEO valdkonna informatsiooni, uudiseid, meetodeid ja muudteiega tasuta. Miks? Mida targemad ja teadlikumad on inimesed seda meeldivam on oma tööd teha ja seda vähem liigub Eesis ringi pettureid kes SEO mainet alla viivad.

Follow Us